«درباره الی» جایزه اول جشنواره رابرت دنیرو را برد

«درباره الی» جایزه اول جشنواره رابرت دنیرو را برد

سینمای ما - «درباره الی» در جشنواره بین المللی «تریبکا»ی نیویورک خوش درخشید و «اصغر فرهادی» در دومین موفقیت خارجی خود،  فیلم جدید «اصغر فرهادی» و یک کار مستند آمریکایی جوایز اصلی این جشنواره مستقل را از آن خود کردند.
«درباره الی» جایزه بهترین فیلم بلند داستانی را دریافت کرد در حالی که «تعقیب رویاها»ی «مارشال کری» عنوان بهترین فیلم مستند جشنواره را گرفت.
داوران بخش فیلم بلند داستانی امسال جشنواره عبارت بودند از: «ریچارد فیشوف» (تهیه کننده)، «تاد هاینز» (کارگردان)، «برادلی کوپر»‌، «مگ راین» و «اما تورمان» (هر سه بازیگر).
هیئت داوران فیلم فرهادی را «یک قطعه درخشان فیلم سازی» ارزیابی کردند.
مضمون فیلمنامه، کاراکترهای متنوع آن بازی‌های خوب و لوکیشن‌های جذاب از جمله عواملی بودند که توجه هیأت داوران را به خود جلب کردند.
در بیانیه این هیئت آمده است: «این فیلم که حدود مرزها را در هم می‌ریزد درک ما از دنیایی که در آن زندگی و با دیگران تقسیم می‌کنیم را به چالش می‌طلبد.»
در بین داوران بخش مستند نام «ووپی گلدبرگ» بازیگر و کمدین سیاه پوست آمریکایی هم حضور داشت.
«رونه دنستاد لانگو» فیلمساز نروژی جایزه بهترین کارگردانی بخش روایتی را برای «شمال» گرفت. خط اصلی قصه فیلم افسانه‌ای درباره یک اسکی باز افسرده حال 30 ساله است که بعد از یک حادثه ورزشی به بازنگری زندگی و گذشته‌اش می پردازد.
«سیاران هیندز» از ایرلند جایزه بهترین بازیگر مرد را برای «کسوف» دریافت کرد. او در فیلم پدر مجردی است که همراه فرزندنش در یک جشنواره شرکت می‌کند.
«زویی کازان» بازیگر آمریکایی هم برای «دختر منفجر شده» جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره را گرفت. در قصه فیلم او نقش دانشجویی را دارد که باید احساسات خودش را در مواجهه با اتفاقات مختلف کنترل کند.
جشنواره فیلم تربیکا که توسط «رابرت دنیرو» بازیگر معروف و «جین روزنتال» تأسیس شده، امسال هشتمین دوره خود را برگزار کرد.
تریبکا که کار خود را پس از حادثه 11 سپتامبر شروع کرده با هدف نزدیک‌تر کردن مردم کشورهای جهان و دوری از جنگ و خشونت برگزار می‌شود.
در این دوره جشنواره 85 فیلم از 32 کشور جهان به نمایش درآمد.

/ 0 نظر / 9 بازدید